Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon viibib eeloleval nädalal töövisiidil Jaapanis ja Korea Vabariigis. Tegemist on osaga väliskomisjoni Aasia-strateegia raporti ettevalmistamisest. Visiidi käigus soovitakse saada ülevaade regioonis toimuvast, samuti arendada kahepoolseid parlamentaarseid suhteid. Kohtumistel keskendutakse Eesti poliitilistele ja majandussuhetele nende riikidega. Visiidi käigus on ette nähtud kohtumised nii Jaapani kui ka Korea Vabariigi juhtivate poliitikute ja ametiisikutega, samuti külastatakse mitmeid ettevõtteid. Kavandatud on mõttevahetused nii välispoliitilistel, majanduslikel kui ka kultuurialastel teemadel. Tähelepanu all on ka nimetatud riikide investorite kaasamine Eesti majandusse. Samuti on kavas käsitleda küberturvalisuse ja e-valitsemise küsimusi. 

Delegatsiooni juhi Marko Mihkelsoni sõnul on Aasia regioon juba täna mängimas väga olulist rolli maailma jõujoonte kujundamisel, mistõttu tihedama koostöö arendamine sealsete riikidega on Eesti välispoliitikas üha olulisem prioriteet. „Jaapan ja Korea Vabariik pakuvad Eesti välismajandushuvidele palju uusi võimalusi, mille paremaks rakendamiseks on hädavajalik poliitiliste suhete süvendamine,“ ütles Mihkelson.
 
Nii Jaapanisse kui Korea Vabariiki läheb väliskomisjon esmakordselt. Korea Vabariigi Rahvusassamblee president Hee Tae Park külastas Eestit sellel suvel. See on seni toimunud kõige kõrgetasemelisem visiit, mis on olnud Koreast Eestisse. Jaapanisse tegi aga just äsja visiidi Riigikogu esimees Ene Ergma.
 
Väliskomisjoni delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni kõrval veel aseesimees Enn Eesmaa ja liikmed Raivo Järvi ning Jevgeni Ossinovski.
 
Lisainfo: Marko Mihkelson, 5141442
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside