Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon sõidab laupäeval 22. aprillil Hiina Rahvavabariiki ametlikule visiidile, mis kestab kuni 30. aprillini. Visiidi käigus toimuvad k ohtumised Ülehiinalise Rahvaesindajate Kogu (parlamendi) väliskomisjoni, alalise komisjoni aseesimehe ja Hiina-Eesti sõprusrühmaga. Samuti kohtutakse Hiina v älisministeeriumi juhtkonnaga, Hiina Kommunistliku Partei keskkomisjoni välissuhete osakonna esindajatega ning Hiina Sotsiaalteaduste Akadeemia ja Rahvusvaheliste Uuringute Instituudi esindajatega.

Lisaks Pekingile külastatakse Xi’ani, kus kohtutakse Shan Xi Provintsi Rahvaesindajate Kogu esindajatega ja Šanghaid, kus toimub kohtumine Šanghai Rahvaesindajate Kogu esindajatega.

„Väliskomisjoni Hiina visiiti on ette valmistatud pikemat aega ning on mul hea meel, et rahvusvahelistes suhetes sedavõrd olulisel ajal on meil võimalik tutvuda Aasia juhtriigiks pürgiva Hiina poliitikute ja ekspertide seisukohtadega,” ütles komisjoni delegatsiooni juhtiv aseesimees Marko Mihkelson. Ta lisas, et globaalsete küsimuste kõrval tulevad kindlasti arutlusele ka Eesti-Hiina ja Euroopa Liidu-Hiina suhted.

Lisaks Mihkelsonile kuuluvad delegatsiooni komisjoni liikmed Toomas Alatalu, Sergei Ivanov ja Juhan Parts.

Lisainformatsioon: väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson, 631 6447.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

Tagasiside