Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Toimusid kohtumised Gruusia kaitseministri ja riigiministriga.

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja komisjoni liige Sergei Ivanov lõpetasid reedel kahepäevase visiidi Gruusiasse kohtumistega kaitseminister Gela Bezhuašvili ja riigiminister Tamar Berutšašviliga.

Kaitseminister Gela Bezhuašvili kinnitas Gruusia kindlat soovi liituda NATOga, andes samas ülevaate riigi kaitsejõudude reformimisest. Tema sõnul toetab enam kui 90 protsenti Gruusia elanikkonnast NATOga liitumist. Sama üksmeelne on ka Gruusia poliitiline eliit.

Bezhuašvili tunnustas Eesti ja Gruusia aktiivset kaitsekoostööd, mille värskemaks kinnituseks on Eesti kaitsenõuniku asumine tööle Gruusia kaitseministeeriumisse.

Riigiminister Tamar Berutšašvili, kelle ülesandeks on koordineerida erinevate ministeeriumite ja ametkondade tööd Euroopa Liidu suunal, kiitis Eesti edusamme ja avaldas lootust, et Euroopa Liidu liikmesmaana on Eestil veelgi rohkem võimalusi koostöö laiendamiseks Gruusiaga.

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson omakorda kinnitas, et Gruusia visiidi ajal kuuldu ja nähtu ei jää üksnes Eesti teada, vaid leiab kindlasti rakendamist Euroopa ühispoliitikate väljatöötamisel.

Väliskomisjoni delegatsioon kohtus reedel Tbilisis ka Saksamaa suursaadiku ning valitsusvaheliste organisatsioonide "Assotsiatsioon Noored Juristid" ja "Vabaduse Instituut" esindajatega.

Lisainformatsioon: Marko Mihkelson, 51 41442

Tagasiside