Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Singapuris töövisiidil viibiv Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon kohtus täna kaubandus- ja tööstusminister Lee Yi Shyan’iga. Peatähelepanu all olid kahepoolsete kaubandussuhete laiendamine ja ministri võimaliku Eesti visiidi kavandamine koos teda saatva äridelegatsiooniga.

Lee Yi Shyan’i kinnitusel peavad mõlemad riigid julgustama oma ettevõtjaid vastastikku sidemeid looma, kuna potentsiaal kaubavahetuse ja turismi kasvuks on kindlasti olemas. Minister kinnitas oma valmidust Eestit külastada ja tutvuda Eesti võimalustega kohapeal.

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson avaldas veendumust, et Eesti-poolsed visiidid Singapuri panevad kahe riigi tulevikusidemetele tugeva aluse.

“Singapur on Kagu-Aasia regioonis väravaks, mille on enda jaoks avastanud juba paljud riigid ja ettevõtted. Sama rolli täidab oma piirkonnas ka Eestil. Lisaks saame mõlema riigi hea IT arengu taustal pakkuda meil juba töötavaid lahendusi. Selle vastu tundsid  Singapuri partnerid meie kohtumistel ka suurt huvi,” ütles Mihkelson.

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon kohtus täna ennelõunal ka Singapuri asevälisministri Grace Fu´ga. Kohtumisel tõdeti, et Eestil ja Singapuril on oma välispoliitilistes valikutes palju ühist, kuivõrd väikeriikidele on oluline rahvusvahelise õigusruumi järgimine ja hästitoimivates organisatsioonides osalemine, puudutagu see siis majandust või julgeolekupoliitilisi küsimusi.

Asevälisminister Fu tutvustas Riigikogu liikmetele Singapuri välispoliitilisi prioriteete, keskendudes suhetele teiste Aasia riikide, Ameerika Ühendriikide ja Euroopa Liiduga.

Riigikogu väliskomisjon kohtus ka Singapuri ajakirjanike ja väljaannete juhtidega, kus märkimist leidis hiljuti ühes suuremas päevalehes My Paper  avaldatud artikkel Eestist kui turismisihtkohast. Artikkel  tugines Singapuri ajakirjanike eelmise aasta Eesti külastusele.

Uute ärikontaktide loomise ja arendamise vajadust rõhutati ka väliskomisjoni kohtumisel Singapuri Ettevõtlusföderatsiooni juhi Ho Meng Kit’iga, kus avaldati lootust, et Singapuri ettevõtjate visiit Eestisse võiks aset leida lähema aasta jooksul. 

Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni Singapuri visiiti kokku võttes ütles Marko Mihkelson, et tegemist oli väga huvitavate ning kahe riigi poliitiliste kontaktide laiendamiseks vajalike kohtumistega. “Me peame endale aru andma, et rong ei oota kaua. Kui tahame saavutada ühel päeval Kagu-Aasia riikides suuremat majandusedu, peame olema valmis juba täna aktiivsemaks kohalolekuks. Selleks on vaja aga teha püsivat kodutööd ja jätkata juba loodud kontaktide laiendamist,” ütles Mihkelson.

Kolmapäevast, 3. aprillist jätkub Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon oma töövisiiti Indoneesia pealinnas Jakartas. Lisaks komisjoni esimehele Marko Mihkelsonile kuuluvad delegatsiooni aseesimees Enn Eesmaa ja liige Margus Hanson

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside