Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon kohtus täna Jakartas Indoneesia välisministri Marty M. Natalegawa’ga. Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson andis välisministrile ülevaate Eesti vaadetest kahe riigi suhetele, rõhutades, et eeskätt majandusvaldkonnas on veel väga suur arengupotentsiaal avastamata.

“Indoneesia on viimase kahekümne aasta jooksul teinud läbi muljetavaldava arengu, olles regiooni suurim demokraatlik  ning püsivalt tugeva majanduskasvuga riik. Eesti on valmis senisest enam panustama poliitiliste ja majanduskontaktide laiendamisele Indoneesias. Sellest võidavad mõlemad pooled,” ütles Mihkelson. 

Välisminister Natalegawa hinnangul on Indoneesia ja Eesti kahepoolsed suhted väga head. Eelmise aasta jaanuaris toimunud Eesti välisministri ning nüüd Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni visiidid on ta sõnul loonud head eeldused edasiste koostöövõimaluste laiendamiseks. Minister nõustus, et eriti kaubavahetuses on seni kasutamata väga suur potentsiaal.  

Delegatsiooni liikmed kohtusid ka Indoneesia Kaubandus-Tööstuskoja presidendi Suryo B. Sulisto ja koja Põhja-ja Baltimaade komisjoni liikmetega. Kohtumisel räägiti sellest, kuidas laiendada ettevõtluskontakte kahe riigi vahel. Mihkelson rõhutas, et eelmise aasta jaanuaris toimunud välisministri ja äridelegatsiooni visiit on juba andnud esimesi tegelikke tulemusi ning nüüd oleks hea töötada ka Indoneesia äridelegatsiooni vastukülaskäigu nimel. 

Sellega lõppes kolm päeva kestnud Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni visiit Indoneesiasse. Kohtumisi kokku võttes ütles väliskomisjoni esimees, et kuigi Eestil on Indoneesia suunal veel palju avastada, on vastastikku suur huvi eriti kaubandussuhete elavdamise osas. 

Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni kuuluvad lisaks Marko Mihkelsonile komisjoni aseesimees Enn Eesmaa ja komisjoni liige Margus Hanson.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside