Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Moskvas töövisiidil viibiv Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon kohtus täna Venemaa Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimehe Mihhail Margelovi ja komisjoni liikmetega.

Kohtumisel arutati kahe riigi vahelise piirilepingu konsultatsioonide hetkeseisu ja Eesti-Vene suhteid laiemalt ning vahetati seisukohti Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika teemadel. Samuti vahetati mõtteid Euroopa Liidu ja Venemaa suhete, sealhulgas viisavabaduse protsessi üle.

„On hea meel tõdeda, et oleme parlamentide tasandil liikumas aktiivsema dialoogi suunas ja vaatamata olemasolevatele erimeelsustele või hinnangutele, saame oma seisukohti arutada ja põhjendada asjalikul ja konstruktiivsel moel,” hindas kohtumist väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Riigikogu väliskomisjoni liikmete kinnitusel on viisavabadus Venemaaga igati Eesti huvides, kuid selleks peaks Venemaa täitma kõik vajalikud tingimused selle kehtestamiseks nagu seda on teinud ka muud Euroopa Liiduga viisavaba režiimi kasutavad riigid.

Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni liikmed tunnustasid Eesti majanduse toimetulekut kriisiga.

Kohtumisel lepiti kokku, et väljakujunenud parlamentaarset dialoogi jätkatakse ning järgmine kohtumine toimub Narvas ja Leningradi oblastis. Kavas on arutada piiriäärse infrastruktuuri olemasolu ja arendamisvajadusi ning muid kahe riigi ettevõtlust ja kaubavahetust soodustavaid küsimusi.

Alanud visiidi käigus on lisaks Föderatsiooninõukogule kavas kohtumised Riigiduuma väliskomisjoni esimehe Aleksei Puškoviga, Föderatsiooninõukogu esimese aseesimehe  Aleksandr Toršiniga ning Vene Töösturite ja Ettevõtjate Liidu presidendi Aleksandr Šohhiniga. Delegatsiooni liikmed kohtuvad ka Moskva Välissuhete Instituudi (MGIMO) üliõpilastega ja ühenduse Memorial esindajatega.

Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni kuuluvad esimees Marko Mihkelson ja komisjoni liikmed Imre Sooäär, Vladimir Velman ja Jevgeni Ossinovski.

Riigikogu väliskomisjon oli viimati Moskvas kohtumistel  2004. aastal.

Täiendav informatsioon Marko Mihkelson, telefon5141442
e-post: [email protected]
blogi: www.markomihkelson.blogspot.com

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside