Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Visiidi eesmärgiks on arutada Saksa kolleegidega olulisi välispoliitilisi teemasid. Kohtumistel käsitletakse Euroopa Liidu ühtset välispoliitikat pärast Lissaboni lepingu jõustumist, atlandiüleseid suhteid, NATO uue strateegilise kontseptsiooni koostamist, Afganistani olukorda ja teisi huvipakkuvaid küsimusi.

„Saksamaa on suur ja oluline Euroopa Liidu ja NATO liikmesriik, seetõttu on Eesti jaoks tähtis olla kursis ka Saksa välispoliitika prioriteetidega ning kooskõlastada poliitkaid meile ühiselt huvipakkuvates valdkondades nagu seda on näiteks energiapoliitika ja Euroopa Liidu idasuhted,“ ütles väliskomisjoni esimees Sven Mikser visiidi eesmärki kommenteerides.
 
1.-3. märtsini kestval visiidil kohtutakse Bundestagi väliskomisjoni liikmetega eesotsas komisjoni esimees Ruprecht Polenz’iga ja Bundestagi Balti-Saksa sõprusgrupi esimehe Christel Happach-Kasan’iga. Samuti toimuvad kohtumised Saksamaa liidukantslerAngela Merkeli välispoliitika nõuniku Christoph Heusgen’i ja Saksa välisministeeriumi poliitika planeerimise osakonna juhataja Markus Ederer’iga.
 
Programmi kuuluvad ka kohtumised erinevate mõttekodade (the German Marshall Fund, Stiftung Wissenschaft und Politik Paulsen ja Körber-Stiftung) esindajatega.
 
Väliskomisjoni delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Sven Mikser, liikmed Valdur Lahtvee, Silver Meikar, Marko Mihkelson ja Toomas Varek.
 
Kontakt ja lähem informatsioon: väliskomisjoni nõunik-sekretariaadijuhataja Birgit Keerd-Leppik, telefon +372-53456460
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside