Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa kohtus Eestis viibiva ÜRO Rahvastikufondi (UNFPA) delegatsiooniga, et arutada erinevaid koostöövõimalusi.

Enn Eesmaa kinnitas, et Eesti toetab UNFPA tegevust maailmas ja annab oma panuse ühiste väärtuste tagamisele. Kohtumisel käsitleti ÜRO Millenniumi deklaratsiooni eesmärkide täitmist ja eesseisvate ülesannete lahendamist. Samuti puudutati Iraagi kriisi temaatikat ja UNFPA rolli Iraagi elanikkonna abistamisel.

UNFPA esindajad tõdesid, et organisatsiooni koostöö parlamentidega on olnud tihe, sest rahvastikuküsimuste tõstatamisel ja lahendamisel on parlamentidel täita suur roll.

Enn Eesmaa kinnitas, et Riigikogu liikmetel on potentsiaali, mida kasutada selliste küsimuste nagu AIDS-i ennetamine, elanikkonna vananemine, võrdõiguslikkus, jne käsitlemisel ning probleemidele lahenduste otsimisel.

Mõlemad pooled hindasid senist koostööd edukakas. Kohtumisel avaldati lootust, et tulevikus koostöö veelgi laieneb ning Eesti toetus UNFPA kaudu ühiste eesmärkide saavutamisel rahvusvahelisel tasandil kasvab.

Lisainfo: Birgit Keerd, 6316462

Tagasiside