Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni delegatsioon on töövisiidil Armeenias.

Väliskomisjoni Armeenia visiidi käigus on kahe päeva jooksul toimunud rida kohtumisi, mille peateemadeks on viimased poliitilised ja majanduslikud arengud Armeenias, julgeolekuolukord piirkonnas ning Eesti ja Armeenia koostöö edasised võimalused.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul aitab visiit Armeeniasse paremini mõista olukorda regioonis ning leida võimalusi Eesti kui Euroopa Liidu liikmesmaa koostööks selle Lõuna-Kaukaasia riigiga.

Kohtumistel Armeenia parlamendis toodi esile Eesti kogemus riigi ja majanduse reformimisel, mida Armeenia soovib kasutada kiirendamaks integratsiooni Euroopa struktuuridesse. Riigikogu väliskomisjonile selgitati viimaseid sisepoliitilisi sündmusi ja tutvustati olukorda Mägi-Karabahhias. Kohtumised toimusid parlamendi esimehe Artur Bagadasarjani, aseesimehe Vagan Oganisjani, väliskomisjoni esimehe Armen Rustamjan ja Armeenia-Eesti parlamendirühma esindajatega.

Armeenia välisminister Vardan Oskanjan õnnitles Eestit Euroopa Liidu liikmekssaamise puhul, andes seejärel ülevaate Armeenia välispoliitilistest suundumustest. Oskanjani hinnangul on oluline Eesti ja Armeenia suhete edasiarendamine, sest kahepoolses suhtluses on kasutamata veel suur potentsiaal.

Väliskomisjoni delegatsioon külastas Armeenia Eriolukordade Peavalitsust, et tutvuda arengukoostööprojektiga "Armeenia kodanikukaitse süsteemi arendamine", mille Eesti-poolseks partneriks on Päästeamet.

Komisjoni liikmed külastasid samuti genotsiidiohvrite memoriaalkompleksi ja kohtusid Ameerika Ühendriikide suursaadiku ja Euroopa Nõukogu peasekretäri eriesindajaga.

Eesti delegatsiooni kuuluvad ka väliskomisjoni liikmed Sergei Ivanov ning Toomas Alatalu. Neljapäeval jätkub väliskomisjoni visiit Gruusias.

Lisainformatsioon: Marko Mihkelson 51 41 442

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside