Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Seoses Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimisega tõstatunud Setumaa probleemidega kuulas väliskomisjon täna ära valitsuse esindaja seisukohad võimalikest lahendusteedest esile kerkinud kitsaskohtade ületamiseks.

Väliskomisjon on seisukohal, et koos piirileppe ratifitseerimisega ei tohi Setumaa probleemid unarusse jääda.

Valitsuse poolt veel kinnitamata tegevuskava näeb eelisjärjekorras ette tegelemist probleemidega, mis on olulised kultuuri säilimise seisukohast ja seotud piiriäärse infrastruktuuri väljaarendamisega.

Tegevuskava kohaselt on valitsus eraldanud oma reservfondist viisakoordinaatori rahastamiseks 180 000 krooni. Samuti on valitsus eraldanud reservfondist 390 000 krooni Seto leelo kandmiseks UNESCO suulise ja vaimse pärandi meistriteoste nimekirja. 570 000 krooni eraldas valitsus põhjaliku uuringu läbiviimiseks, mis hõlmab teedevõrgustikku, piiriületust, sotsiaalprobleeme ning kultuuriga seotud teemasid. Valitsuse eesmärk on suurendada kultuuriprogrammide rahastamist.

Lisaks soovib valitsus välja ehitada või korrastada mitmed piiriäärsed teed, toetada piiriäärsete alade ettevõtlust ja investeerida eestikeelse hariduse säilimisse Ida-Petserimaal

Probleemidega lähemaks tutvumiseks on väliskomisjoni liikmetel ka ise plaanis Setumaad külastada. 7.-8. juulil toimuva visiidi käigus, millel osalevad lisaks omavalitsuste ja ettevõtjate esindajad, tutvutakse ka Setumaa Venemaale jääva osaga.

Tagasiside