Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon tutvus oma kahepäevasel visiidil Pihkvasse ja Setumaale Eesti Pihkva konsulaadi tööga, kohtus Pihkva oblasti administratsiooni esindajatega ning Setomaa Valdade Liidu esindajate ja kohalike omavalitsuste juhtidega.

Ülevaate Pihkva konsulaadi tööst andis Eesti konsul Pihkvas Carl Eric Laantee-Reintamm, kelle kinnitusel on huvi Eesti külastamise vastu pidevalt kasvanud ja viisataotluste arv aasta aastalt suurenenud. Kui 2007. aastal võeti vastu 7281 viisataotlust, siis 2010. aastal juba 13561. Sellel aastal on sama number kasvanud enam kui 50 protsendi võrra. Konsuli sõnul on suur huvi ka Eesti passide väljastamise vastu isikute poolt, kellel on õigus Eesti kodakondsusele..
 
Pihkva oblasti administratsiooni kohtumisel kõneldi kahepoolse koostöö võimalustest ja EL piiriülese koostöö poolt rakenduvatest projektidest.
 
Põhjalikum arutelu toimus Piusal, kus kohtuti Setomaa Valdade Liidu esindajate ja kohalike omavalitsuste juhtidega, et arutada piiriäärsete alade aktuaalseid küsimusi. Tõdeti, et kohalikul tasandil on suhted Pihkva oblasti esindajatega head ja on saavutatud üksteise mõistmise.

 

„On ilmne et piiriülene koostöö pole kunagi olnud nii tihe kui praegu, aga samas  sisaldab see veel palju kasutamata võimalusi. Väliskomisjon hoiab sellel teemavaldkonnal ka edaspidi silma peal,“ ütles väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.
 
Täna on  väliskomisjonil plaanis tutvuda äsja avatud Koidula piirijaamaga ning piiripunkti parkla ja e-broneeringute süsteemiga.
 
Visiidil osalevad väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, komisjoni aseesimees Enn Eesmaa ning komisjoni liikmed Sven Mikser, Juku-Kalle Raid, Kadri Simson, Imre Sooäär, Vladimir Velman ning Riigikogu liige Priit Sibul.
Riigikogu pressitalitus 
Tagasiside