Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjon kuulas ära valitsuse informatsiooni, kuidas on täidetud komisjoni poolt esitatud soovitusi Venemaa strateegia kujundamiseks ja leidis, et valitsus on võtnud komisjoni ettepanekuid tõsiselt ning tegutseb õiges suunas.

“Loomulikult on soovituste maht väga suur ja valitsus ei ole saanud kõiki soovitusi veel ellu viia, kuid töö selles suunas jätkub,” kinnitas komisjoni esimees Enn Eesmaa

Väliskomisjon jagas põhjaliku ettekande pidanud välisministri Urmas Paeti seisukohta, et Eesti peaks aktiivselt osalema Euroopa Liidu sisestes aruteludes Euroopa Liidu ja Venemaa suhete juriidilise raamistiku üle, arvestades, et Euroopa Liidu ja Venemaa vaheline partnerlus- ja koostööleppe 10-aastane tähtaeg saab 2007. aastal täis ning koostöö aluseid võib uuesti formuleerida.

Vene-Eesti piirilepingu osas jääb Eesti Paeti kinnitusel oma seniste seisukohtade juurde ja ootab, millal Venemaa leiab võimaluse lepingu juurde tagasi pöörduda.

Hea vastuvõtu leidis väliskomisjonis idee, et Eesti peaks aitama kaasa Euroopa Liidu vahendite suunamisele Venemaa piiriäärsetele alade probleemide lahendamisele. Välisministri hinnangul võiks Euroopa Liidu piiriülese koostöö programmide vahendeid kaasata näiteks Narvast Peterburi suunduva maantee rekonstrueerimiseks või ka ettevõtluse edendamiseks põlevkivilinnas Slantsõs.

Väliskomisjoni esimehe Eesmaa kinnitusel ei tähenda valitsuse seisukohtade heakskiitmine seda, et töö sellel suunal on lõppenud. Väliskomisjon jätkab Venemaa-teemalisi parlamendikuulamisi ka edaspidi.

Riigikogu väliskomisjon edastas soovitused Venemaa strateegia kujundamiseks valitsusele 19. mail 2005.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

[email protected]

Tagasiside