Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peaminister Andrus Ansip andis Riigikogu väliskomisjoni tänasel istungil ülevaate Eesti seisukohadest 2.-4. aprillil toimuval NATO tippkohtumisel Bukarestis. Tippkohtumisel on muuhulgas kavas arutada liitumiskutse esitamist Horvaatiale, Makedooniale ja Albaaniale ning NATO liikmesuse tegevuskava (MAPi) andmist Gruusiale ja Ukrainale.

Peaministri kinnitusel pooldab Eesti NATO „avatud uste poliitika” jätkamist ja on kindlal seisukohal, et Bukaresti tippkohtumisel tuleb teha laienemisprotsessi jätkamist käsitlevad otsused. Samuti toetab Eesti Gruusiale ja Ukrainale NATO liikmesuse tegevuskava andmist.

Väliskomisjon toetas Eesti seisukohti eelseisval NATO tippkohtumisel. Komisjoni esimees Sven Mikser pidas oluliseks kolmele Aadria mere riigile NATO liitumiskutse esitamist, rõhutades samuti, et allianss peaks kasutama võimalust ning toetama ka Gruusia ja Ukraina euroatlandilist integratsiooni.

NATO laienemine ja MAPi andmine Gruusiale ning Ukrainale on kõne all ka väliskomisjoni tuleval nädalal toimuval visiidil USAs.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside