Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon otsustas oma tänasel istungil tellida uuringu teemal „Arengud Põhjala ja Läänemere regiooni julgeolekukeskkonnas aastani 2020“. Uuringu tellimise eesmärk on saada täiendav ülevaade lähiregiooni riikide välis- ja julgeolekupoliitikat mõjutavatest teguritest järgneval kümnendil.

„Väliskomisjon soovib saada vastust küsimustele, millised poliitilised  arengud ootavad tulevikus Balti riike ja Põhjamaid ning mida need riigid peaksid oma julgeolekupoliitika planeerimisel arvesse võtma,“ ütles komisjoni esimees Marko Mihkelson.

„Uurimuse ülesanne on välja selgitada ka see, millised globaalsed ja regionaalsed ohud võivad regiooni lähiajal mõjutada; millised on regiooni julgeolekualast koostööd soodustavad või takistavad tegurid ning milline on või peaks olema koostöö valitsuste ja parlamentide tasemel,“ lisas Mihkelson.

Väliskomisjon alustab teemakohaste kuulamistega juba käesoleva kevadistungjärgu jooksul ja tellitud uuringu valmimist oodatakse sügiseks.

Väliskomisjon arutas täna, seoses Iraani tegevusega, ka olukorda Pärsia lahel ja Eesti ettevõtjate ettepanekuid ekspordi arendamiseks.

 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside