Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjon toetas New Yorgis Balti riikide ja Põhjamaade parlamentide (NB8) esimeeste kohtumisel septembri algul välja käidud ideed, et Riigikogu hakkaks koordineerima parlamentaarset koostööd Gruusiaga. NB8 kohtumine toimus New Yorgis 5.–11. septembril aset leidnud maailma parlamentide esimeeste II konverentsi raames.

Parlamentide esimeeste kohtumisel osalenud Ene Ergma kinnitusel väljendas sellise koostöö soovi ka Gruusia pool.

Väliskomisjoni liikmed avaldasid arvamust, et koostöö peaks olema sisuline ja mitte piirduma formaalse suhtlemisega. Oluliseks peeti Eesti saatkonna kiiret avamist Gruusias. Väliskomisjonil on kavas koostöö arendamiseks Gruusia parlamendiga moodustada eraldi töörühm.

Ergma kinnitusel avaldas soovi teha Eestiga samalaadset koostööd ka Moldova parlamendi spiiker. Kavandamisel on Moldova parlamendi delegatsiooni visiit Eestisse, mille käigus on plaanis see teema lähemalt kõne alla võtta.

Juuni algul oli Eestis 10-liikmeline Gruusia parlamendi delegatsioon, kellele tutvustati nädala jooksul nii Riigikogu kui ka teiste põhiseaduslike institutsioonide tööd. Gruusia parlamendi ametnikud viibisid Eestis Eesti arengukoostöö projekti raames. Gruusia on Eesti üheks prioriteetseks arengukoostöö sihtriigiks.

Ergma võttis täna osa väliskomisjoni istungist, et lähemalt tutvustada New Yorgis 5.–11. septembril toimunud maailma parlamentide esimeeste II konverentsil kõneldut.

Tagasiside