Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ning liikmed Sven Mikser, Imre Sooäär ja Vladimir Velman sõidavad täna töövisiidile Ameerika Ühendriikidesse. San Franciscos ning Washingtonis on kavas kohtumised ettevõtjate, teadlaste, ekspertide ning poliitikutega. 

Sel nädalal viibitakse San Franciscos, kus külastatakse Silicon Valleys asuvaid ettevõtteid ning Stanfordi ülikooli. Muuhulgas käiakse suurettevõttes Symantec, vesteldakse riskikapitalisti Steve Jurvetsoniga, esinetakse Stanfordi ülikoolis korraldataval seminaril Eesti ja USA suhetest ning saadakse kokku kohaliku Eesti seltsiga.

Järgmisel nädalal kohtutakse Washingtonis Valge Maja, välisministeeriumi ning kaitseministeeriumi esindajatega. Kongressis kohtutakse Esindajatekoja väliskomisjoni esimehe Ileana Ros-Lehtineni ja komisjoni liikmetega, lisaks toimub veel terve rida kohtumisi Senati ja Esindajatekoja liikmete Joseph Liebermani, Mike Turneri, Dan Burtani ja teistega.

Ühendriikide pealinnas külastatakse ka Rahvusvahelist Valuutafondi ja Maailmapanka. Mihkelson osaleb Washingtonis avatud valitsemise ja internetivabaduse teemalisel ümarlaual, mille korraldab Eesti saatkond koostöös Washingtoni Euroopa Seltsi, Wikimedia ja Bertelsmani Fondiga. 

Enne ärasõitu ütles Mihkleson, et väliskomisjoni seekordne visiit Ameerika Ühendriikidesse tuleb väga huvitaval ajahetkel. “Meie kahepoolsetes suhetes on näha mitmeid huvitavaid arenguid alates majanduskoostöö elavnemisest ja arengukoostööalastest ühisprojektidest kuni NATO Chicago tippkohtumise ettevalmistamiseni. Kindlasti lisab oma värvi ka valimiskampaania algus USAs,” ütles Mihkelson.

Viimati külastas väliskomisjoni delegatsioon USAd 2008. aasta aprillis.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside