Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjon lõpetab täna töövisiidi Aserbaidžaani ja suundub edasi Türgi Vabariiki.

Väliskomisjoni visiit Aserbaidžaani on jätkuks maikuus toimunud külaskäikudele Armeeniasse ja Gruusiasse. Sõidu eesmärk on tutvuda olukorraga Lõuna-Kaukaasia riikides ja saada informatsiooni arengute kohta regioonis.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul pöörab Eesti suurt tähelepanu Euroopa Liidu naaberriikidele, et aktiivselt osaleda Euroopa Liidu ühise välis- ja julgeolekupoliitika väljatöötamisel. Selleks on vaja omada informatsiooni kohapealt ja olla teadlik riikide seisukohtadest. Marko Mihkelsoni sõnul on Lõuna-Kaukaasia piirkond strateegilise tähtsusega nii Eesti kui terve Euroopa Liidu jaoks, kelle huvides on aidata kaasa regiooni stabiilsuse kasvule.

Aserbaidžaani visiidi käigus kohtuti parlamendi esimehe Murtuz Aleskerovi, välis- ja parlamendivaheliste suhete komisjoni esimehe Samad Seyidovi ning teiste komisjoni liikmetega, samuti leidis aset kohtumine Aserbaidžaani-Eesti parlamendirühma esindajatega eesotsas esimees Anar Mammadkhanoviga. Lisaks toimusid kohtumised välisminister Elmar Mammadyarovi ja välisaserbaidžaanlaste asjade riikliku komitee esimehe Nazim Ibrahimoviga.

Aserbaidžaani parlamendi esimees Murtuz Aleskerov tervitas arenevaid suhteid kahe parlamendi vahel ning väljendas heameelt parlamendirühmade aktiivse tegevuse üle. Väliskomisjoni esimees Samad Seyidovi sõnul on Aserbaidžaan kindlalt valinud liitumise euro-atlantiliste struktuuridega, sest see on riigi strateegiline huvi. Seyidov lisas, et seetõttu on oluline nii Eesti kui ka teiste Euroopa Liidu ja NATO liikmesriikide toetus Aserbaidžaani püüdlustele liikumisel püstitatud eesmärkide poole.

Aserbaidžaani esindajad tutvustasid kohtumistel oma seisukohti Mägi-Karabahhia konflikti kohta, mis on peamine poliitiline probleem riigis.

Töövisiitidest võtavad osa ka väliskomisjoni liikmed Toomas Alatalu, Sergei Ivanov ja Janno Reiljan. Kolmapäeval algab komisjoni visiit Türgi Vabariigis.

Lisainformatsioon: väliskomisjoni nõunik Birgit Keerd, 5122313

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside