Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon on 31. märtsist kuni 4. aprillini visiidil Ameerika Ühendriikides. Kavas on kohtumised senaator Richard Lugar’i, Kongressi Esindajatekoja väliskomisjoni liikme Robert Wexler’i ning välisministeeriumi, sisejulgeolekuministeeriumi ja ÜRO esindajatega.

„Ameerika Ühendriigid on Eesti kõige olulisem liitlane, kellega Eestit seovad lisaks kahepoolsetele huvipakkuvatele teemadele ka ühised huvid maailma julgeolekupoliitilistes küsimustes,” ütles väliskomisjoni esimees Sven Mikser.

Mikseri sõnul loodab Eesti, et viisavabaduse küsimus leiab lahenduse veel selle administratsiooni viimasel tööaastal. Riigikogu väliskomisjoni esimees avaldas lootust, et visiidi käigus on komisjoni delegatsiooni liikmetel võimalus saada aimu järgmise USA administratsiooni välispoliitilistest prioriteetidest.

Washingtonis toimuvatel kohtumistel on ühe peamise teemana kõne all 2.-4. aprillil Bukarestis toimuv NATO tippkohtumine, kus olulisemateks küsimusteks on liitumiskutse esitamine Horvaatiale, Makedooniale ja Albaaniale ning Ukraina ja Gruusia võimalik ühinemine NATO liikmesuse tegevuskavaga. Samuti on kavas rääkida Eesti ja USA kahepoolestest suhetest, sealhulgas Eesti kodanike viisvabadusest USAsse reisimisel. Aktuaalsetest välispoliitilistest teemadest on kohtumistel kavas kõnelda olukorrast Iraagis ja Kosovos ning laiemalt kogu Lääne-Balkanil.

New Yorgis ÜROs toimuvatel kohtumistel on kõne all ÜRO humanitaarabi ja rahuvalve teemad. Väliskomisjoni delegatsioon osaleb ka New Yorgi Eesti kultuuripäevade avamisel.

Visiidist võtavad osa väliskomisjoni esimees Sven Mikser ning komisjoni liikmed Toomas Varek, Marko Mihkelson ja Silver Meikar.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside