Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon alustas täna kahepäevast töövisiiti Jaapanisse, mille käigus kohtuti Mitsubishi Motors’i presidendi Osamu Masuko, asepresidendi Hiroshi Harunari ja kompanii teiste tegevjuhtidega.

Kohtumisel Mitsubishi Motorsi peakorteris Tokios keskenduti keskkonnasäästlike tehnoloogiate, eeskätt elektriautode tulevikule ning peatuti lähemalt Eesti ja Jaapani äsjaalanud vastavasisulisel koostööl. Mitsubishi Motorsi president Masuko kinnitas, et Eesti kogemus on nendele väga oluliseks sammuks revolutsiooniliste tehnoloogiate täiustamisel.
 
Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul loob Mitsubishi ja Eesti riigi vaheline koostöö uue tasandi kahe riigi omavahelistes suhetes. “Loodetavasti on sellel sammul jäämurdja efekt, mis võimaldab senisest paremini kasutada suurt potentsiaali kahe riigi kaubandussuhete edendamisel,” ütles Mihkelson.
 
Väliskomisjoni delegatsioon, kuhu peale Mihkelsoni kuuluvad veel Raivo Järvi, Enn Eesmaa ja Jevgeni Ossinovski, kohtusid täna veel Jaapani välisministeeriumi Euroopa poliitilise osakonna peadirektori Jiro Kodera, parlamendi alamkoja siseasjade ja kommunikatsiooni komisjoni esimehe Kazuhiro Haraguchi, alamkoja liikme Takako Ebata ja ülemkoja liikme Hisashi Tokunagaga. Lisaks peeti ümarlaua kohtumine Riikliku Kaitseuuringute Instituudi teaduritega.
 
Kõigil kohtumistel olid jutuks kahepoolsed suhted, rahvusvaheline ja regionaalne julgeolekuolukord, Jaapani ja Euroopa Liidu suhted. Homme jätkub väliskomisjoni töövisiit kohtumistega parlamendis ning mitmete Jaapani suurettevõtete esindajatega.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside