Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon eesotsas komisjoni esimehe Sven Mikseriga kohtus täna Eestis visiidil viibiva Suurbritannia parlamendi liberaaldemokraatide grupi delegatsiooniga. Külaliste sõnul oli nende visiidi eesmärgiks tutvuda Eesti viimaste arengutega.

Muuhulgas huvitas Suurbritannia parlamendiliikmeid Eesti arvamus arengute kohta Venemaal, rajatav Läänemere gaasijuhe ja sellega seotud võimalikud ohud. Arutati ka Euroopa Liidu ja Venemaa suhteid. Mõlemapoolselt nenditi, et Euroopa on efektiivne ainult siis, kui liidu liikmesriigid räägivad „ühte keelt”.

Kohtumisel peatuti ka Euroopa aluslepingute muudatuslepingul ning selle ratifitseerimisega seotud küsimustel Suurbritannias.

Suurbritannia parlamendi delegatsiooni kuulusid delegatsiooni juht Alamkoja arengukoostöö komisjoni esimees Malcolm Bruce ning Alamkoja liikmed Annette Brooke, Lembit Öpik, John Leech, Stephen Williams ja Ülemkoja liikmed paruness Susan Thomas ning parun Dholakia.

Kohtumisest võtsid osa väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa ning liikmed Ivi Eenmaa, Raivo Järvi, Silver Meikar, Mart Laar ja Marko Mihkelson.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside