Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni liikmed eesotsas esimehe Marko Mihkelsoniga kohtusid täna Eestis visiidil viibiva Sloveenia parlamendi väliskomisjoni delegatsiooniga.

Külalisdelegatsiooni juhib komisjoni esimees Jelco Kacin.

Kohtumise käigus vahetati informatsiooni mõlema riigi parlamentide ja väliskomisjonide tegevuse kohta veel enne Euroopa Liidu ja NATO laienemist.

Väliskomisjonide esindajad tõdesid, et kahe riigi vahelistes suhetes ei ole probleeme ja see võimaldab keskenduda mõlemaid pooli huvitavatele teemadele. Kohtumise põhiteemaks kujunes arutelu Eesti ja Sloveenia ning laiemalt Euroopa Liidu naabrite üle.

Marko Mihkelson märkis, et Euroopa Liit peab pöörama rohkem tähelepanu suhete arendamisele Moldova, Ukraina ja eriti Lõuna-Kaukaasiaga ning Eesti tahab selles protsessis olla aktiivne liige.

Jelco Kacin tutvustas olukorda Sloveenias ja naaberriikide seas. Sloveenia väliskomisjoni esimehe sõnul on riigi strateegiliseks eesmärgiks hoida Euroopa Liidu laienemisprotsess avatud. Kõik, kes täidavad poliitilisi ja majanduslikke kriteeriume on teretulnud.

Kohtumisel arutati samuti elavalt Euroopa Liidu eesseisva laienemisega seotud protsesse ja probleeme, sh Euroopa Liidu välispiiri kindlustamist.

Mõlema väliskomisjoni liikmed loodavad heale koostööle nii Euroopa Liidus kui NATO-s.

Kohtumisel osalesid väliskomisjoni liikmed Eiki Berg, Sergei Ivanov ja Siim Kallas.

Külalisdelegatsiooniga kohtusid täna ka riigikaitsekomisjoni liikmed eesotsas esimees Sven Mikseriga ning välisministeeriumi kantsleri Priit Kolbrega. Homme on Sloveenia parlamendi väliskomisjoni delegatsioonil kohtumine Vabariigi Valitsuse nõuniku Henrik Hololeiga ning delegatsiooni liikmed külastavad okupatsioonimuuseumit.

Riigikogu pressitalitus

Lisainfo: Birgit Keerd, 6316462

Tagasiside