Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon eesotsas komisjoni esimehe Sven Mikseriga kohtus täna Palestiina Omavalitsuse kommunikatsiooni- ja infotehnoloogiaministri Mashehour Abou Dakaga, kes andis ülevaate olukorrast Lähis-Idas.  

Daka sõnul pole vaatamata senistele kõrgetasemelistele poliitilistele jõupingutustele saavutatud läbimurret konfliktide lõpetamiseks ja pingete maandamiseks regioonis. Olukord on endiselt keeruline ja pole märke, et nihked paremuse suunas toimuksid lähemal ajal.  
 
Mikser väljendas muret pingelise olukorra pärast Palestiina omavalitsuse ja Iisraeli suhetes. Rahvusvaheline üldsus saab oluliselt kaasa aidata konflikti reguleerimisele ja jätkuvale rahuprotsessile. Mikser rõhutas, et Eesti peab vajalikuks Iisraeli ja Palestiina juhtide dialoogi jätkumist, kuid selle üheks eelduseks on okupeeritud aladel uute asunduste rajamise peatamine. Rahuleppeni jõudmist takistab samuti Palestiina liidrite omavaheline lõhestatus. Väliskomisjoni esimees avaldas kohtumisel toetust Palestiina rahva enesemääramisõigusele ja iseseisva Palestiina riigi loomisele, et seeläbi jõuda püsiva rahuni Lähis-Idas.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside