Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna, 1. detsembril külastas Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon Palestiina Omavalitsust, kus toimusid kohtumised peaministri, välisministri, kommunikatsiooni- ja infotehnoloogia ministri ning Palestiina seadusandliku kogu esindajatega.

Kohtumisel peaminister Salam Fayyad’iga räägiti olukorrast Läänekaldal ja Gaza sektoris. Välisminister Riyad Al-Malki tutvustas Riigikogu väliskomisjoni delegatsioonile Palestiina Omavalitsuse seisukohti Iisraeli-Palestiina konflikti lahendamisel ning võimalikke edasisi arenguid. Välisminister rõhutas, et rahvusvahelise üldsuse avaldustele Iisraeli asundustegevuse suhtes peavad järgnema konkreetsed sammud, mis aitavad kaasa rahule ja stabiilsusele regioonis.
 
Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser kinnitas, et Eesti toetab läbirääkimisi, mis viivad kahe riigi lahenduseni. „On kahetsusväärne, et rahukõnelustel on tekkinud ummikseis,“ ütles Mikser. „Ühelt poolt pärsib rahuprotsessi edenemist Iisraeli asundustegevus Palestiina aladel, teiselt poolt takistab reaalsete lahendusteni jõudmist asjaolu, et Palestiina Omavalitsus omab reaalset kontrolli ainult osa Palestiina territooriumi üle ja Gaza sektor on Hamasi äärmusrühmituse kontrolli all,“ tõdes Mikser.
 
Kohtumisel Palestiina seadusandliku kogu liikmetega räägiti probleemidest, millega palestiinlased puutuvad kokku igapäevaselt ja mis on seotud inimeste vaba liikumise piiramisega.
 
Lisaks andis kommunikatsiooni- ja infotehnoloogiaminister Mashour  Abo-Daqa ülevaate Eesti ja Palestiina koostööprojektist, mille eesmärk on arendada vajalikke teadmisi ja oskusi e-valitsuse arendamisel Palestiinas.
 
Täna lõppeval visiidil Iisraeli ja Palestiina aladele osalesid väliskomisjoni esimees Sven Mikser, liikmed Marko Mihkelson, Silver Meikar ja Vladimir Velman.
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside