Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni tänasel kohtumisel  ÜRO humanitaarasjade asepeasekretäri ja hädaolukordade koordinaatori Sir John Holmes’iga oli kõne all humanitaarabi olukord tervikuna ja suuremad kriisikolded maailmas.

Holme’si sõnul on humanitaarabi andmine viimase 20 aasta jooksul oluliselt paranenud ja paremini koordineeritud, kuid teiselt poolt on kliimamuutuste, pidevate sõdade, energia- ja veevarude nappuse, toiduainete kallinemise jms tõttu suurenenud ka kriisikollete ja abivajajate hulk. See tähendab ta sõnul ka suuremat ressursside vajadust ja suuremat koormust doonorriikidele.
 
Holmes tänas Eestit viimase panuse eest doonorrigina, sealhulgas Eesti annetuste eest OCHA (ÜRO humanitaarasjade koordineerimise ameti) tegevuse toetamiseks, tõdedes, et vaatamata Eesti väiksusele, on Eesti panus tähelepanuväärne.
 
Väliskomisjoni esimees Sven Mikser avaldas lootust, et Eesti suudab humanitaarabi mahtu hoida endisel tasemel, kuigi majanduskriis avaldab mõju ka arengukoostööks ettenähtud vahendite suurusele.
 
Tänasel kohtumisel osalesid lisaks  väliskomisjoni esimehele Sven Mikserile ka väliskomisjoni liige Silver Meikar ja Riigikogu ning ÜRO Hädaabi Keskfondi Nõukogu (CERF) liige Mati Raidma.

ÜRO humanitaarasjade asepeasekretär ja humanitaarasjade koordinaator John Holmes viibib Tallinnas seoses siin toimuva OCHA doonorite toetusrühma piirkondliku seminariga. 
 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside