Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni tänasel kohtumisel Briti Alamkoja väliskomisjoni delegatsiooniga eesotsas Mike Gapes’iga vahetasid pooled seisukohti mõlemale poolele huvi pakkuvatel teemadel. Need puudutasid Eesti majandust, Euroopa Liidu energiapoliitikat ja suhteid Venemaaga.

Väliskomisjoni esimees Sven Mikser andis ülevaate Eesti majandusseisust ja Eesti poolt rakendatud meetmeist eurotsooniga liitumiseks. Mikser osutas samuti Eesti ja Briti koostööle Afganistanis, millel on Mikseri kinnitusel parlamendi lai toetus.
 
„Eesti hindab kõrgelt koostööd Briti üksustega Afganistani kõige keerulisemas piirkonnas Helmandi provintsis,“ ütles Mikser.
 
Pikemalt oli kõne all ka Nord Streami gaasijuhtme ehitus ja Eesti seisukohad antud küsimuses. Mikseri kinnitusel on Eesti mures eelkõige keskkonnaohutuse pärast, kuivõrd Läänemerd näol on tegemist Euroopa sisemerega ja mistahes keskkonnakatastroofide mõju on väga pikaajaline. Samuti teeb Mikseri sõnul Eestile muret Venemaa soov kaitsta gaasijuhet sõjaliste vahenditega. Mikseri sõnul peaks Euroopa Liidul olema ühtne energiapoliitika ja EL ei tohiks alluda Venemaa energiadiktaadile.
 
Tänasel kohtumisel osalesid lisaks Mikserile väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa ning komisjoni liikmed Ivi Eenmaa, Raivo Järvi, Marko Mihkelson, Silver Meikar ja Toomas Varek.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside