Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon kohtub Venemaa Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimehe Mihhail Margelovi kutsel 14.-15. mail Pihkvas oma Vene kolleegidega.

„Eelseisval kohtumisel on kavas keskenduda piirülesele koostööle ning kahe riigi vaheliste suhete arengule Euroopa Liidu ja Venemaa vaheliste suhete kontekstis,” teatas Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa.

Väliskomisjoni aseesimehe Marko Mihkelsoni kinnitusel võimaldab kokkusaamine jätkata Vene kolleegidega traditsiooniks kujunenud kohtumisi.

„Vaatamata paljudele erimeelsustele ei näe ma teist võimalust, kui ühise laua taga oma positsioone selgitada,” ütles Mihkelson. Ta lisas, et selle kohtumisega on võimalik tutvustada Vene parlamendisaadikutele ka piiriülese koostöö uusi võimalusi, milleks loob eelduse Euroopa Liidu naabruspoliitika rahainstrumentide rakendamine.

Lisaks Eesmaale ja Mihkelsonile sõidavad Pihkvasse ka väliskomisjoni liikmed Toomas Alatalu, Sergei Ivanov ja Juhan Parts.

Kohtumine on jätkuks 2003. aasta novembris aset leidnud kahe delegatsiooni kokkusaamisele Pihkvas ja Lõuna-Eestis. Lisaks sellele toimus 2004. aasta aprillis väliskomisjoni visiit Moskvasse ning 2005. aasta veebruaris Riigiduuma väliskomisjoni visiit Tallinnasse.

Lisainformatsioon Enn Eesmaa, 631 6460

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

Tagasiside