Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni tänasel istungil käsitleti komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni juhtimisel Lähis-Ida rahuprotsessi tulevikku ja olukorda Liibüas. 

Välisminister Urmas Paeti hinnangul on olulise tähtsusega, et eesseisval ÜRO Peaassamblee istungil vastuvõtmiseks kavandatud resolutsioon Palestiina küsimuses ei muutuks takistuseks Iisraeli ja Palestiina omavaheliste kõneluste jätkamiseks. ÜRO resolutsiooni teksti lõpliku sõnastuse osas pole seni veel saavutatud üksmeelt. Töö selle väljatöötamise kallal alles käib. Paet informeeris maailma riikide erimeelsustest selles küsimuses. Eesti kujundab oma lõpliku seisukoha resolutsiooni projekti valmimise järel. Mihkelson rõhutas, et oluline on saavutada mõistlik lahendus, mis põhineb kahe asjaosalise riigi omavahelisel kokkuleppel ja heanaaberlikul läbisaamisel. „Oluline on vältida olukorra pingestumist regioonis,“ toonitas Mihkelson.
 
Liibüas on olukord pingeline, kuid rahunemas. Oluline on toetada riigis stabiilsuse saavutamist. NATO rolli lõppemise järel on tähtis toetada ÜRO tegevust Liibüas, et kindlustada maailmaorganisatsiooni juhtimisel riigi elu pöördumine rahumeelsetele rööbastele. Paeti sõnul on Eesti valmis koos Euroopa Liidu teiste riikidega osalema tsiviilmissioonidel kindlustamaks põgenike tagasipöördumine riiki ja aitamaks kaasa riigi ülesehitamisele.
 
Mihkelson märkis, et täna arutatud teemad on olulise tähtsusega ja seepärast käsitletakse neid ka väliskomisjoni järgmistel istungitel.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
 
 
Tagasiside