Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon alustas töövisiiti Hiinasse kohtumistega Pekingis. Kohtumised toimusid kõrgeima seadusandliku institutsiooni, Ülehiinalise Rahvaesindajate Kogu Alalise Komitee aseesimehe Cheng Suwei, väliskomisjoni aseesimehe Lu Congmini ja Hiina-Eesti sõprusgrupi esimehe Liu Yingminiga. Lisaks kohtuti Hiina Kommunistliku Partei rahvusvaheliste suhete aseministri Chen Fengxiangiga ja Hiina välisministeeriumi Euroopa osakonna peadirektori Kong Quaniga. Samuti toimus arutelu Hiina Rahvusvaheliste Suhete Instituudi ja Hiina Sotsiaalteaduste Akadeemia ekspertidega.

Kohtumistel oli läbivateks teemadeks Eesti-Hiina ja Euroopa Liidu-Hiina suhted ning hetkel rahvusvaheliselt olulised teemad nagu Iraan, energiajulgeolek, maailmakaubandus. Lisaks tõstatas Eesti delegatsioon kohtumistel Eesti saatkonna teema, mille puhul avaldati lootust, et uus saatkonnahoone Pekingis valmib veel enne 2008. aasta suveolümpiamänge.

„Senised kohtumised on kinnitanud Eesti-Hiina suhete intensiivsust ning mitmetasandilisust. Hiina visiit näitab veelkord, kui olulisel määral on Euroopa Liidu liikmelisus avardanud Eesti välispoliitilisi ning välismajanduspoliitilisi võimalusi,” ütles delegatsiooni juhtiv väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson.

Komisjoni delegatsiooni visiit jätkub Xi’anis ja Šanghais, kus kohtutakse piirkonna rahvaesindajate kogude esindajatega.

Väliskomisjoni delegatsioon on Hiinas visiidil Ülehiinalise Rahvaesindajate Kogu väliskomisjoni kutsel. Delegatsiooni kuuluvad lisaks Mihkelsonile väliskomisjoni liikmed Toomas Alatalu, Sergei Ivanov ja Juhan Parts. Visiit kestab kuni 30. aprillini.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside