Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Arutati EL aktuaalseid probleeme, samuti rahvusvahelist koostööd.

Riigikogu väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed kohtusid Poola Seimi delegatsiooniga, mida juhib Seimi marssal Jòsef Oleksy.

Kohtumisel käsitleti koostööd nii Euroopa Liidus kui ka rahvusvahelist koostööd tervikuna. Eesti ja Poola esindajad rõhutasid EL avatuse vajadust uute liikmete vastuvõtmisel. Seoses sellega käsitleti Euroopa Liidu naabruspoliitikat. Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson märkis: ”Eesti pöörab koos teiste uute liikmetega enamat tähelepanu Ukrainale, Moldovale, Valgevenele ja Lõuna-Kaukaasiale”. Naabruspoliitika arendamine on tähtis nii uute liikmete seisukohalt kui ka Euroopa Liidu seisukohalt tervikuna.

Käsitledes Euroopa Liidu ja Venemaa suhteid rõhutasid nii Marko Mihkelson kui ka Jòsef Oleksy, et nende suhete arendamisel tuleb lähtuda kõikide liikmesriikide huvidest. Kohtumisel käsitleti Euroopa Liidu ühtse välis- ja julgeolekupoliitika tugevdamise vajadust ja rahvusvahelist jugeolekualast koostööd tervikuna.

Kõneldes Euroopa põhiseadusliku lepingu ratifitseerimisest märkis Poola Seimi marssal, et Poolas on kavas korraldada selles küsimuses referendum. Riigikogu väliskomisjoni esimees selgitas külalistele, et Eestis on enamus parteisid avaldanud poolehoidu dokumendi ratifitseerimisele Riigikogus. ”Me oleme tugev parlamentaarne riik ja seetõttu on mõttekas langetada otsus parlamendis”, märkis Mihkelson.

Kohtumise käigus vahetati informatsiooni Balti riikide omavahelise koostöö üle. Poola delegatsioon avaldas soovi tihedama koostöö arendamiseks.

Kohtumisel osalesid Riigikogu liikmed Toomas Alatalu, Enn Eesmaa, Raivo Järvi ja Janno Reiljan.

Poola delegatsioon kohtub veel Vabariigi Presidendi Arnold Rüütli ja välisminister Kristiina Ojulandiga.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside