Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon kuulas oma tänasel istungil ära välisministeeriumi esindajad, kes tegid põhjaliku ülevaate Eesti-Vene piirikonsultatsioonide senisest käigust. Riigikogu fraktsioonid andsid saavutatud lahendusi silmas pidades üksmeelse toetuse konsultatsioonide jätkamiseks.

„Väliskomisjon andis senisele tööle positiivse hinnangu ja leidis konsensuslikult, et see vastab igati Riigikogu fraktsioonide poolsele mandaadile. Läbirääkimiste hetkeseisu hinnates leidis komisjon, et on toimunud areng õiges suunas ja aeg on küps järgmise delegatsioonide vahelise vooru korraldamiseks,“ ütles väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Tänasel istungil tutvustasid Eesti-Vene piirilepingute konsultatsioonide hetkeseisu välisminister Urmas Paet, Eesti Vabariigi suursaadik Venemaal Jüri Luik ja välisministeeriumi asekantsler Lauri Bambus.

Soovituse valitsusele piirikõneluste taasalustamiseks Venemaaga kiitis Riigikogu väliskomisjon heaks oma 9. oktoobri 2012. aasta  istungil. Koostöös kõigi Riigikogu fraktsioonide ja fraktsioonidesse mittekuuluvate saadikutega tehti valitsusele ettepanek alustada Vene Föderatsiooniga konsultatsioone võimaluste leidmiseks piirilepingu sõlmimiseks viisil, et see ei kahjustaks Eesti õigusliku järjepidevuse põhimõtet.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside