Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon alustas eile nädala lõpuni kestvat visiiti ÜRO peakorterisse New Yorgis.

Väliskomisjoni esimehe Sven Mikseri sõnul keskendub visiit humanitaar, arengukoostöö, rände ja rahuvalve küsimustele erinevates kriisikolletes maailma eri paigus ning ÜRO tegevusele nendes piirkondades.

Eile kohtus väliskomisjoni delegatsioon ÜRO rahuvalve asepeasekretäri Herve Ladsousi ja inimõiguste asepeasekretäri Ivan Simonoviciga.

Ladsous tänas Eestit panuse eest ÜRO rahuvalveoperatsioonidesse. Eesti osaleb hetkel kolmel operatsioonil – Lähis-Idas, Malis ja Liibanonis. Kohtumisel räägiti ka võimalustest, kuidas uuendada rahuvalvet ja kuidas võtta kasutusele uued võimekused julgeoleku paremaks tagamiseks.

Kohtumisel UNDP esindajatega räägiti olukorrast Ukrainas ja Süürias ning rändekriisi mõjudest. UNDP esindajad rõhutasid, et paljudes piirkondades saab tegutseda vaid ÜRO kui neutraalne organisatsioon.

Simonovic tõi esile, et koostöö ja sidusus erinevate ÜRO organisatsioonide vahel on äärmiselt oluline, sest inimõiguste kaitse ei ole teema omaette, vaid läbib kõiki valdkondi.

Ees ootavad kohtumised eelarve ja halduse asepeasekretäri Yukio Takasuga ning julgeolekunõukogu direktori Movses Abelianiga. Samuti on planeeritud kohtuminesed ÜRO arenguprogrammi ja humanitaarkoordinatsioonibüroo esindajatega.

Programmi raames toimuvad veel kohtumised ÜRO majandusosakonna asepeasekretäri Thomas Gassiga ja UNICEF doonorsuhete direktori Olav Kjorveniga.

Eesti esinduses leiab aset koostöölepingu allkirjastamine mõttekoja Rahvusvahelise Rahu Instituudi (IPI) presidendi Terje Rød-Larseniga.

Visiidil osalevad lisaks komisjoni esimehele komisjoni liikmed Henn Põlluaas, Juhan Parts, Keit Pentus-Rosimannus ja Eerik-Niiles Kross.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside