Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon viibib täna ja homme töövisiidil Pariisis. Kohtumistel Prantsuse Rahvusassamblees keskendutakse julgeolekuolukorrale Euroopas enne NATO Varssavi tippkohtumist ja Euroopa Ülemkogu.

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Sven Mikseri sõnul on Prantsusmaa Eesti jaoks erakordselt oluline liitlane ja partner. “Eesti jaoks on oluline, et Prantsusmaa mõistab meiega sarnaselt Euroopa julgeolekupilti ning panustab NATO uue heidutushoiaku kujundamisse alliansi idatiival,” ütles Mikser.

Mikser nentis, et Venemaa agressiivne käitumine on Eesti jaoks vahetuim julgeolekuoht ja et liitlaste ühtsus on sellele ohule vastu seismisel kriitilise tähtsusega. “Samas on ainumõeldav, et ka meie oleme solidaarsed oma liitlastega ja mõistame nende muresid, eriti Prantsusmaad hiljuti vapustanud terrorirünnakute valguses,” lisas Mikser.

Väliskomisjoni visiidil käsitletakse ka Euroopa Liidu poolt Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide pikendamist ning Minski lepete täitmise olukorda, samuti Euroopa Liitu tabanud rändekriisi leevendamise võimalusi ja julgeolekuolukorda Lähis-Idas.

Täna kohtutakse Rahvusassamblee väliskomisjoni presidendi Elisabeth Guigou’ ja Prantsusmaa välisministeeriumi Euroopa asedirektori Christophe Léonzi`ga.

Kohtumisel Prantsusmaa Rahvusvaheliste Suhete Instituudi direktori Thomas Gomart’iga on arutelu all Euroopa Liidu suhted Venemaaga, energeetika, julgeolek ja digitaalsete lahendustega seotud teemad.

Väliskomisjoni liikmed kohtuvad ka Rahvusassamblee Eesti sõprusgrupi asepresidendi Jérôme Lambert’iga.

Visiidil osalevad lisaks komisjoni esimees Sven Mikserile komisjoni liikmed Andres Herkel, Juhan Parts, Keit Pentus-Rosimannus ja Henn Põlluaas.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside