Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni liikmed peavad vajalikuks kuulutada Venemaa režiim terroristlikuks ja Venemaa Föderatsioon terrorismi toetavaks riigiks ning soovivad, et Riigikogu liikmed algataksid vastava avalduse eelnõu.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on Ukraina parlament teinud teistele riikidele ja rahvusvahelistele organisatsioonidele üleskutse nimetada Venemaa terrorismi toetavaks riigiks ning väliskomisjoni liikmete hinnangul peab Eesti üleskutsele reageerima. „Oleme komisjonis üksmeelselt seisukohal, et Riigikogus tuleb koostada avalduse eelnõu, et tunnistada Venemaa režiim terroristlikuks ja Venemaa Föderatsioon terrorismi toetavaks riigiks ning mõista karmilt hukka tema tegevus, sealhulgas libareferendumite korraldamine Ukrainas,“ ütles ta.

Mihkelsoni sõnul jätkavad avalduse eelnõu tekstiga sel nädalal tööd Riigikogu fraktsioonid, võttes eesmärgiks eelnõu valmis saada ja Riigikogu menetlusse anda ülejärgmisel nädalal. Riigikogu avalduse eelnõu saab esitada vähemalt viiendik Riigikogu koosseisust ehk vähemalt 21 Riigikogu liiget.

Tänavu on Riigikogu teinud Venemaa tegevuse hukkamõistmiseks ja Ukrainale toetuse avaldamiseks juba kolm avaldust: 18. jaanuaril võttis parlament vastu 28 Riigikogu liikme esitatud avalduse Ukraina territoriaalse terviklikkuse toetuseks, 23. veebruaril 86 Riigikogu liikme esitatud avalduse Venemaa agressioonist Ukraina vastu ning 21. aprillil 84 saadiku esitatud avalduse Venemaa sõjakuritegudest ja genotsiidist Ukrainas.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
tel 631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside