Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjon keskendub visiidil Araabia Ühendemiraatides ja Kuveiti kahepoolsete parlamentaarsete suhete arendamisele ning äridiplomaatiale. Visiidi käigus külastab delegatsioon ka EXPO maailmanäituse ala Dubais.

Riigikogu väliskomisjoni visiit Araabia Ühendemiraatidesse

Väliskomisjoni esimehe Enn Eesmaa sõnul on visiidi eesmärgiks parlamentaarse suhete arendamine, mis on üks osa suuremast kahepoolsete suhete pildist. „Oma visiidiga soovime toetada Eesti äridiplomaatiat ning tõsta esile piirkondlike teemade käsitlemist ka läbi ÜRO Julgeolekunõukogu liikmelisuse prisma,“ ütles Eesmaa.

Komisjoni aseesimees Marko Mihkelson tõi esile, et Abu Dhabis avatakse peagi ametlikult Eesti esimene saatkond Pärsia lahe riikides ning Dubais käivad ettevalmistused EXPO maailmanäituseks, kus osaleb ka Eesti. „Soovime kohtumistel saada ülevaadet, kuidas nähakse olukorda Pärsia lahe regioonis Araabia Ühendemiraatide ja Kuveidi poolt vaadatuna,“ ütles Mihkelson. Tema sõnul on kahepoolsed suhted Kuveidiga muutunud väga aktiivseks pärast president Kersti Kaljulaidi visiiti ning parlamendidelegatsiooni visiit aitab suhete hoogustumisele ainult kaasa.

Eesti delegatsiooni kuuluvad veel komisjoni liikmed Raimond Kaljulaid, Mihhail Lotman ja Anti Poolamets.

Pühapäeval kohtub delegatsioon Abu Dhabis Araabia Ühendemiraatide Föderaalse Rahvusnõukogu esimehe Saqr Ghubash’i ja Rahvusnõukogu liikmetega. Seejärel kohtutakse riigi välisasjade ja rahvusvahelise koostöö ministeeriumi poliitikaküsimuste aseministriga ning sallivusministriga.

Esmaspäeval tutvub delegatsioon EXPO maailmanäituse ettevalmistustega Dubais. Kavas on kohtumised Dubai rahvusvahelise koostöö ministri ja Dubai World Expo 2020 tegevdirektoriga ning Dubai kaubanduskoja ja Tuleviku Sihtasutuse esindajatega. Seejärel külastab delegatsioon EXPO näituseala.

Teisipäeval ja kolmapäeval jätkub visiit Kuveidis, kus kohtutakse Kuveidi Rahvuskogu väliskomisjoni esimehega. Veel on kavas kohtumised Kuveidi Euroopa asjade aseministri,  Kommunikatsiooni- ja Infotehnoloogia Järelevalveasutuse, investeerimisameti ning Kaubandus- ja Tööstuskoja esindajatega.

Kohtumiste fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside