Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon on kolmepäevasel visiidil Madriidis, kus toimuvate kohtumiste eesmärk on tihendada kahepoolseid parlamentaarseid suhteid ja käsitleda meie ühise liitlasruumi välis- ja julgeolekupoliitika aktuaalseid küsimusi.

Delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Marko Mihkelson, komisjoni aseesimees Mihhail Lotman ja liige Henn Põlluaas.  

Mihkelsoni sõnul on Eesti ja Hispaania suhted väga heal tasemel ning neid tuleb hoida ja tugevdada. „Kahe riigi koostöö toimub nii julgeoleku kui majandusvaldkonnas,“ tõdes ta. „Samuti teeme aktiivset koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides.“

Mihkelson tõi välja, et Eesti firmade huvi Hispaania vastu on kasvanud ning üha rohkem meie kodanikke elab ajutiselt või alaliselt Hispaanias. Hispaania ettevõtted on aga huvitatud Rail Balticu väljaehitamisega seotud hangetest ning digi- ja rohemajandust ühendavatest lahendustest, mida Eesti firmad saaksid pakkuda.

Samuti rõhutas väliskomisjoni esimees, et visiidi käigus tuleb kindlasti juttu pingestunud olukorrast Valgevene-Poola piiril ning Venemaa sõjaähvardustest Ukraina suunal. “Nendes küsimustes on praegu väga oluline liitlaste infovahetus ja konkreetsete sammude astumine idast lähtuva agressiivse surve heidutamiseks,” ütles Mihkelson.

Delegatsioon alustab visiiti kohtumisega parlamendi alamkoda väliskomisjoniga. Õhtul toimub ümarlaud mõttekojas Real Instituto Elcano, kus räägitakse julgeolekupoliitikast, Venemaa ja Hiina teemadel ning atlandiülestest suhetest.

Reedel külastab delegatsioon Euroopa Satelliidikeskust (SatCen). Eesti kunagise välisministri Kaarel Robert Pusta mälestuseks asetab delegatsioon lilled tema hauale Almudena luterlaste kalmistul.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside