Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb Kiievis toimuval julgeolekukonverentsil, kus käsitletakse kaasaegse maailma hübriidohte ning aktuaalseid julgeolekualaseid väljakutseid Ukrainale.

Mihkelsoni sõnul on kujunenud julgeolekuolukorras väga oluline just praegu kohtuda Kiievis Ukraina kolleegidega, et saada võimalikult objektiivset informatsiooni hetkeseisust ja võimalikest edasistest arengutest. „Ukraina seisab iseseisva demokraatliku riigina silmitsi oma ajaloo tõsiseima ohuga, kus sõprade ja partnerite rahvusvaheline toetus on ülioluline. Eesti toetab Ukrainat aktiivselt nii diplomaatiliselt kui reaalse kaitseabi andmisega,“ ütles Mihkelson.

Töövisiidi käigus kohtub Mihkelson Ukraina parlamendi väliskomisjoni esimehe Oleksandr Merežko, Euroopa Liiduga integreerumise komisjoni esinaise Ivanna Klõmpush-Tsintsadze, endise presidendi ja opositsiooniliidri Petro Porošenko, Ukraina presidendiadministratsiooni välispoliitika ja Euroopa integratsiooni osakonna direktori Ihor Zhovkva, endise poliitvangi Oleh Sentsovi ja Ukraina kangelase ja parlamendisaadiku kindral Mõhhailo Zabrodskiga. Samuti annab Mihkelson intervjuu Ukraina meediaväljaandele 24.tv.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside