Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtus täna Malta välisministri Evarist Bartologa, kellega arutati Euroopa julgeolekuolukorda ja Venemaa katseid hübriidtegevusega lõhkuda praegust julgeolekustruktuuri.

Mihkelsoni sõnul on Eestil ja Maltal väikeriikidena väga head omavahelised suhted ja ühised väärtused, mida Euroopa Liidus hoida.

„Autoritaarsed režiimid on pannud demokraatia ja inimõigused tugeva surve alla,“ ütles Mihkelson. „Meil tuleb nende väärtuste eest seista olukorras, kus Venemaa ambitsioon on laiendada oma haaret ja selleks sobivad kõik vahendid, et püüda lõhkuda praegust julgeolekustruktuuri Euroopas.“

Mihkelson meenutas, et Venemaa agressiivne tegevus Euroopas ei ole midagi uut, vaid see algas juba ligi 30 aastat tagasi Tšetšeenia sõjaga ning on jätkunud Gruusias, Ukrainas ja Valgevenes, kuid ka Lähis-Idas ja Aafrikas, kus tegutsevad Venemaa Wagneri palgasõdurid.

Malta välisministri sõnul on Euroopa Liidu lõunapool asuvatel liikmesriikidel oluline mõista, mis toimub idapiiril ja vastupidi. Seetõttu on ülioluline liikmesriikide omavaheline suhtlus ja kogemuste vahetamine.  

Kohtumisel räägiti ka suhetest Hiinaga ning Hiina mõjuvõimu kasvust maailmas. Samuti räägiti atlandiülestest suhetest ja jagati vastastikku informatsiooni oma regiooni julgeolekupoliitilisest olukorrast.

Kohtumise fotod. (Erik Peinar, Riigikogu kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
tel 631 6356, 515 3903
e-post [email protected]
päringud [email protected]

 

Tagasiside