Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa osaleb täna Põhja-Balti koostööformaadi (NB8) parlamentide väliskomisjonide esimeeste videokohtumisel.

Eesmaa sõnul arutatakse kohtumisel hiljutisi riigisiseseid arenguid koroonaviiruse tingimustes, atlandiüleseid suhteid pärast Ameerika Ühendriikide presidendivalimisi ning olukorda Valgevenes.

„Ameerika Ühendriigid on oluline liitlane nii Eestile kui ka mitmetele teistele Põhja-Balti koostööformaadi riikidele. Seega kujunevad üheks kohtumise keskseks aruteluteemaks eeldatavasti USA presidendivalimised,“ ütles Eesmaa. „Kindlasti austame Ameerika rahva valikut ning loodame hoida ka edaspidi head koostööd oma keskse tähtsusega liitlasega,“ lisas ta.

Väliskomisjoni esimehe sõnul jälgitakse jätkuvalt tähelepanelikult olukorda Valgevenes. „Me ei tohiks unustada endiselt toetamast Valgevene kodanikuühiskonda, rõhutades vägivalla ärahoidmist ning rahumeelse poliitilise lahenduse leidmist, mille tulemuseks oleksid uued valimised,“ ütles Eesmaa. Ta märkis, et Valgevene rahva toetamisel on oluline just piirkondlik koostöö, et ühiselt oma hääl kuuldavaks teha.

Põhja- ja Baltimaade parlamentide väliskomisjonide esimeeste kaks korda aastas toimuvate kohtumiste eesmärk on arutada regionaalselt ja rahvusvaheliselt olulisi päevakajalisi teemasid. See on vanim regionaalne väliskomisjonide esimeeste kohtumise formaat.

NB8 on Põhjamaade ja Balti riikide piirkondlik koostöövorm, mis alates 1992. aastast on toonud ühe laua taha kokku Soome, Rootsi, Norra, Islandi, Taani, Eesti, Läti ja Leedu.

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 6316456, 53310789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside