Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon alustab täna kahepäevast töövisiiti Helsingis, kus toimuvatel kohtumistel on fookuses NATO laienemine ja Venemaa jätkuv agressioonisõda Ukrainas.

Väliskomisjoni esimehe Andres Suti sõnul soovivad komisjoni esindajad rääkida nii oma Soome kolleegide kui ka Soome valitsuse liikmetega Ukraina edasise toetamise plaanidest. „Ukraina vajab liitlastelt jätkuvat relvaabi ning seda nii kaasaegsete tankide, õhutõrje kui ka muu relvastuse näol. Vaid nii lõpeb Venemaa agressioonisõda Ukraina võidu ja territooriumi vabastamisega,“ ütles ta ning lisas, et ühe teemana tuleb kindlasti jutuks Venemaa agressioonikuriteo uurimiseks eritribunali loomine.

Suti sõnul räägitakse töövisiidil ka Soome ja Rootsi NATOga liitumise protsessist. Tema sõnul suurendab NATO laienemine oluliselt meie piirkonna julgeolekut ning seetõttu loodab Eesti mõlema riigi võimalikult kiiret ühinemist alliansiga.

Väliskomisjoni delegatsioon kohtub visiidil Soome parlamendi väliskomisjoni liikmete, aga ka välisminister Pekka Haavisto, kaitseminister Mikko Savola ja kaitseväe juhataja kindral Timo Kivineniga.

Lisaks Sutile osalevad töövisiidil väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa ja komisjoni liige Henn Põlluaas.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside