Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon arutas tänasel istungil Eesti ja Soome suhteid ja võttis vastu avalduse kahe naaberriigi suhete toetuseks.

“Soome riik ja rahvas on läbi aegade olnud Eestile väga oluline liitlane, partner ja sõber. Me jagame Soomega samu väärtusi kõikides põhimõttelistes küsimustes.

Eesti edendab kahepoolseid suhteid, mis aitavad kaasa Eesti ja kõigi meie liitlaste rahvusvahelise seisundi kindlustamisele, ühiste huvide leidmisele ja ühistegevusele ning seeläbi rahvusvahelise julgeoleku tugevdamisele. Head ja tihedad suhted Soomega on selles kontekstis eriti olulised.  

Väliskomisjon on seisukohal, et liitlaste solidaarsuse vastu suunatud tegevus ohustab Eesti rahvuslikke huve.

Väliskomisjon on veendunud, et Eesti ja Soome ajalooline sõprus püsib kindlana vaatamata üksikutele mõtteavaldustele, mida Eestis on valitsuse liige endale viimasel ajal lubanud. Väliskomisjon mõistab need avaldused hukka, vabandab Soome peaministri ees ja kõigi ees, keda need lausungid seal- ja siinpool lahte on riivanud.

Me tervitame Soome uue valitsuse ametisse astumist, soovime peaminister Sanna Marinile ja Soomele Eesti rahva nimel edu ning oleme kindlad hõimuvendliku koostöö jätkumises.”

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside