Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjon jätkas tänasel istungil kuulamistega Eesti välismajanduspoliitikast ja sai ülevaate Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) tegevusest välisinvesteeringute riiki meelitamisel ja ekspordi toetamise vallas.

Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on välismajanduspoliitika Eesti välispoliitika üks kahest olulisemast tegevussuunast, mis vajab praegu julgeolekupoliitika varjus suuremat tähelepanu.

„Arvestades kui suures sõltuvuses on Eesti majandus ekspordist, on erakordselt oluline aidata riigi poolt kaasa sellele, et meie ettevõtted oleksid rahvusvahelises konkurentsis edukamad ning samas oleks Eestis võimalik välisinvesteeringute baasil luua tasuvamaid töökohti,“ ütles Mihkelson.

Mihkeksoni sõnul on edukama välismajanduse arenguks vaja sõnastada selgem ekspordi- ja välisinvesteeringute strateegia, parandada poliitilist juhtimist ja EASi koostööd ministeeriumitega. Selleks korraldab väliskomisjon uue aasta algul ka ümarlaua ministrite ja ettevõtlusorganisatsioonide osavõtul.

Komisjoni liikme Oudekki Loone sõnul peaks EAS olema senisest proaktiivsem nõudluse loomisel ja pakkuma praegusest suuremat analüütilist tuge, et tagada ekspordipotentsiaaliga ettevõtjatele informatsioon ja vajadusel ka praktiline abi uutele turgudele sisenemisel.

Mihkelsoni sõnul tuleb edasi minna ka välisesinduste võrgustiku arenguga. Ta tõi näitena Pärsia lahe piirkonna, Põhja-Ameerika ja Lõuna-Korea. Komisjoni liige Eerik Niiles Kross lisas, et Eesti ettevõtjatel on huvi tegutsemiseks ka Aafrikas. Loone sõnul tuleks rohkem tähelepanu pöörata lisaks Aafrikale ka Lõuna-Ameerikale.

Tänasel komisjoni istungil andsid ülevaate EASi tegevusest juhatuse esimees Alo Ivask, ettevõtluse keskuse direktor Tanel Rebane ja välisinvesteeringute keskuse direktor Allan Selirand.

Istungi fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside