Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon on teisipäevani visiidil New Yorgis, et saada ülevaade Eesti tegevusest ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmena.

Delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Marko Mihkelson ning liikmed Indrek Saar, Maria Jufereva-Skuratovski ja Raivo Tamm.

Mihkelsoni sõnul on Eesti diplomaadid eesotsas ÜRO esinduse juhi Sven Jürgensoniga veenvalt tõestanud, et ka väikeriik suudab olla ÜRO Julgeolekunõukogus nii nähtav kui ka tõsiseltvõetav. „Kahe aastaga on saadud rikkalik kogemus, mis tuleb vaieldamatult kasuks ka Eesti julgeoleku tagamisel nii ÜRO kui ka teiste rahvusvaheliste organisatsioonide raames,“ ütles Mihkelson.

Homme kohtub delegatsioon ÜRO peaassamblee presidendi Abdulla Shahidiga ning Security Council Report juhiga. Samuti vaadeldakse ÜRO Julgeolekunõukogus toimuvat Eesti juhitud Arria formaadis istungit Süüria teemal.

Teisipäeval on kavas kohtumised ÜRO peasekretäri asetäitja Miroslav Jenčaga ja ÜRO rahuvalve asepeasekretäri Jean-Pierre Lacroix’ga. Ühtlasi vaatleb delegatsioon Julgeolekunõukogus toimuvat Lähis-Ida kohtumist.

Kolmapäeval jätkub väliskomisjoni delegatsiooni visiit Washingtonis.

Kohtumiste fotod

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside