Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon arutas täna erakorralisel videoistungil Eesti seisukohti homme toimuval NATO välisministrite erakorralisel videokohtumisel ja leidis, et Venemaa esitatud nõudmised ei tohi olla läbirääkimiste aluseks ning NATO idatiib vajab kohest tugevdamist.

Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul kuulis komisjon välisminister Eva-Maria Liimetsalt, et homse NATO välisministrite kohtumise päevakorras on üldine Euroopa julgeolekuolukord, Ukrainat puudutav ja NATO-Vene nõukogu ettevalmistused.

Mihkelson rõhutas, et Venemaa on esitanud mitmeid ultimatiivseid nõudmised, mis ei tohi olla mingite kõneluste aluseks. Samuti ei tohi teha mingeid järeleandmisi Venemaale kehtestatud sanktsioonide osas, sest agressioon Ukraina vastu pole vähimalgi määral raugenud.

Komisjoni esimehe sõnul on oluline, et NATO liitlased toetaksid üksmeelselt nii Ukraina kui Gruusia territoriaalset terviklikkust. Mihkelsoni sõnul peab väliskomisjon kujunenud julgeolekuolukorras tähtsaks NATO idatiiva tugevdamist. „Meie otsene huvi on, et NATO idatiiva tugevdamine toimuks nüüd ja kohe,“ ütles Mihkelson.

Ka komisjoni aseesimees Mihhail Lotman rõhutas, et NATO pool ei tohi lähtuda kõnelustel Venemaaga viimase poolt esitatud päevakorrast, vaid peab olema proaktiivne ja esitama omapoolseid nõudmisi. „Tuleb rõhutada, et Venemaa suuremad julgeolekuriskid tulenevad tema enda agressiivsetest avantüüridest,“ sõnas Lotman. Samuti rõhutas Lotman, et ei tohi end lasta eksitada Venemaa terminoloogiliste mängudega.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside