Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Belgias Brüsselis töövisiidil viibiv Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon külastab täna NATO peakorterit ja Euroopa Komisjoni.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on lääneriikide kõige olulisem ülesanne aidata Ukrainat ja viia Venemaa strateegilise lüüasaamiseni ning sellele keskenduvad ka väliskomisjoni kohtumised. „Ukrainal on vaja jätkuvat majanduslikku, sõjalist ja poliitilist toetust, sealhulgas tuleb kasutada kõiki võimalusi, et Ukraina saaks taastada teraviljaekspordi. Euroopa Liidus on vaja saavutada ka üksmeel ja anda Ukrainale kandidaatriigi staatus,“ ütles ta. „Samal ajal tuleb otsida üha uusi võimalusi Venemaad survestada. Ülemkogul sündinud otsus loobuda esimesel võimalusel Venemaa energiast on oluline, kuid vaid üks samm sellel teel.“

NATO peakorteris toimuvatel kohtumistel arutatakse Mihkelsoni sõnul kaitse- ja julgeolekuküsimuste hulgas NATO strateegilise kontseptsiooni loomist, aga ka Soome ja Rootsi NATOga liitumist. „Ootame, et liitumisprotsessiga saaks edasi liikuda võimalikult kiiresti. Riigikogus oleme valmis liitumisprotokollid ratifitseerima kohe, kui Põhja-Atlandi Nõukogu on need heaks kiitnud,“ kinnitas ta.

Väliskomisjoni delegatsioon kohtub Brüsselis Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrelli kabinetiülema Pedro Serranoga ning külastab NATO peakorterit, kus toimuvad kohtumised NATO asepeasekretäri Mircea Geoană, abipeasekretäri David Cattleri ning abipeasekretäri asetäitjaga uute julgeolekuohtude alal James Appathuraiga.

Lisaks Mihkelsonile osalevad visiidil väliskomisjoni liikmed Mihhail Lotman, Mailis Reps ja Indrek Saar.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
tel 631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside