Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa saatis komisjoni nimel Euroopa Liidu liikmesriikide rahvusparlamentide väliskomisjonidele pöördumise üleskutsega solidaarsusele, toetusele ning operatiivsele infovahetusele.

Komisjoni esimehe sõnul on viiruse leviku tulemusena tekkinud paljudel Euroopa Liidu kodanikel, sealhulgas Eesti Vabariigi kodanikel, raskusi läbi liikmesriikide territooriumide koju pöördumisega. „Palume kolleegidel rahvusparlamentide väliskomisjonidest juhtida valitsuste tähelepanu Euroopa Liidus kehtivate põhivabaduste võimalikult suurel määral säilitamisele ning kodanike läbipääsu tagamisele vastastikuse solidaarsuse vaimus,“ rääkis Eesmaa.

Pöördumises leitakse, et Euroopa Liit peab võimalikult kiiresti kokku leppima üle-euroopalise kriisipiirkonna meetmetes, kus põhirõhk asetatakse ühenduse välispiiride kaitsele, sisemise transiidi, isikute ja kaupade, sealhulgas isiklike enesekaitsevahendite ohutule liikumisele ning koordineeritud tegevusele kriisi tõrjumiseks. Samuti informeeritakse rahvusparlamentide kolleege Riigikogu väliskomisjoni kriisiaegsest töökorraldusest ning komisjoni istungeist, millest võtavad kriisiolukorrast ülevaadete andmiseks pidevalt elektrooniliselt osa välisminister ja Eesti suursaadikud välisriikides.

Komisjoni aseesimees Marko Mihkelson märkis, et kriisiolukorras on oluline üksteist toetada ja kogemustest õppida. „Praegusel keerulisel ajal peaksime tagama operatiivse info- ja mõttevahetuse ka Euroopa Liidu rahvusparlamentide vahel. Kogemusi vahetades ning kolleege kohalikust töö- ja elukorraldusest informeerides ei jää liikmesriigid üksi lahendusi otsima, vaid lahendame kriisi koostöös,“ ütles ta.

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 6316456, 53310789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside