Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon arutas tänasel istungil tervise- ja tööminister Tanel Kiige ning välisminister Eva-Maria Liimetsaga vaktsineerimise korraldust ja Eesti plaane seoses uute vaktsiinidooside hankimisega. 

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul jäi istungil kõlama, et Eesti on vaktsineerimise kiiruse poolest Euroopa Liidus aktiivsemate seas ning et meie vaktsiinivajaduse täitmiseks tegutsetakse proaktiivselt eri suundades, tehes koostööd ka diplomaatidega. Murettekitava asjaoluna tõi ta aga välja, et vaktsiinitemaatikaga seoses mängib aina suuremat rolli aktiivne mõjutustegevus.

„Vaktsiinidest on saanud keskne tööriist eeskätt Venemaa mõjutustegevuses ja infosõjas,“ märkis ta. „Olulist rolli sedalaadi mõjutustegevusele vastuseismises ja selgete sõnumite edastamises mängib Eesti ajakirjandus, mille tähtsus ka venekeelse elanikkonna infokanalina aina kasvab. Rõõm oli kuulda, et viirusekriisi ajal on venekeelse kommunikatsiooni edendamiseks ning venekeelsete elanike informeerimiseks tehtud suur samm edasi. Nüüd tuleks seda ka nii hoida,“ ütles Mihkelson.

Istungil osales ka Riigikantselei strateegilise kommunikatsiooni juht Hannes Krause, kes andis komisjonile ülevaate vaktsiinidega seotud mõjutustegevusest ning võimalustest selle takistamiseks.

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside