Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon kohtus täna videosilla vahendusel Soome välisministri Pekka Haavistoga, kellega räägiti piirkonna julgeolekuolukorrast, Venemaa tegevusest Ukraina piirialadel ning Valgevene teemadel.

Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul tuleb Venemaa tegevust ning arenguid Ukrainas hoida pideva teravdatud tähelepanu all. Kohtumisel toonitati, et keskse tähtsusega on Euroopa Liidu ühtsus, solidaarsus Ukrainaga ning vaba ja eduka Ukraina igakülgne toetamine.

Rääkides olukorrast Valgevenes, rõhutati karmide sanktsioonide olulisust ja vajalikkust. „Peame jätkama Valgevene suveräänsuse toetamisega ning nõudma uute vabade ja ausate presidendivalimiste korraldamist Valgevenes. Lukašenka-režiimi survestamiseks on hetkel parimaks võimaluseks tugevate ja mõjusate sanktsioonide kehtestamine,“ rääkis väliskomisjoni esimees. 

Mihkelson avaldas heameelt, et Eesti ja Soome kahepoolsed suhted on olnud tugevad ja infovahetus tihe. Ta tõstis esile veebruarikuus valmivat Eesti-Soome tulevikukoostöö raportit, milles vaadeldakse kahepoolsete suhete seisu ning pakutakse välja uusi võimalusi koostööks.

Komisjoni esimees tõstatas ka küsimuse Euroopa Liidu välis- ja julgeolekupoliitikas kvalifitseeritud häälteenamusega otsustamisest ning võimalustest muuta ühenduse välispoliitika kiiremaks ja tugevamaks. Ühtlasi vahetati mõtteid eesootavast Euroopa Liidu välisministrite kohtumisest ning Soome OSCE-eesistumisest 2025. aastal. 

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside