Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon kohtus täna videosilla vahendusel Ukraina Ülemraada väliskomisjoni liikmetega, kellele kinnitati Eesti jätkuvat toetust Ukraina iseseisvusele, demokraatiale ja territoriaalsele terviklikkusele võitluses Venemaa agressiooni vastu.

Komisjoni esimees Marko Mihkelson kinnitas Ukrainale Eesti toetust ja ütles, et Eesti toetab Ukrainat aktiivselt nii diplomaatiliselt kui reaalse kaitseabi andmisega. Täpsemalt räägiti Eesti kavandatud relvabi andmisest Ukrainale.

Videokohtumisel arutati geopoliitilisi ja julgeolekualaseid väljakutseid ning rahvusvahelise õiguse kehtivust. Osalejad rõhutasid, et Ukraina vabaduse ja iseseisvuse pikaajaliseks kindlaimaks tagatiseks on liitumine nii NATO kui Euroopa Liiduga. Selle saavutamiseks on Ukrainale vaja näidata seda konkreetset teekaarti, mis viib sihile.

Ukraina parlamendi väliskomisjoni esimees Oleksandr Merežko tänas Eestit toetuse eest.

Pooled rõhutasid samameelsete riikide koostöö tähtsust ning selgitustööd teiste liitlasriikide hulgas. Samuti tõdesid kohtumisel osalejad parlamendiliikmete vahetute regulaarsete kontaktide tähtsust.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside