Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon kohtus täna videosilla vahendusel kolleegidega Ukraina Ülemraada väliskomisjonist, kellega räägiti viimastest arengutest Ukrainas ning Venemaa kasvavast survest.

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson rõhutas, et Eesti jälgib pingestunud olukorda Ukrainas suure tähelepanuga. „Kavatseme kindlasti töötada koos lähimate naabrite ning liitlastega, et teemat rahvusvaheliselt fookuses hoida ning Venemaa Föderatsiooni survestada,“ rääkis ta. Mihkelson toonitas, et oluline on ühtse Euroopa selge sõnum ning atlandiülene koostöö, et ennetada olukorra edasist eskaleerumist.

Ta tänas Ukraina rahvasaadikuid põhjaliku ülevaate eest ning märkis, et väliskomisjon jätkab teema käsitlemist ja võimalike edasiste sammude kavandamist.

Ülemraada väliskomisjoni esindajad kirjeldasid olukorda Ukrainas, kus Venemaa on koondanud vägesid riigi piiril ning okupeeritud Krimmi poolsaarel. Samuti andsid Ukraina kolleegid Riigikogu väliskomisjoni liikmetele ülevaate võimalikest stsenaariumitest olukorra edasisel eskaleerumisel. Ühiselt vahetati mõtteid rahvusvahelise kogukonna võimalikest sammudest Ukraina suveräänsuse ja demokraatia toetamisel.

Väliskomisjoni liikmetest osalesid kohtumisel veel Jüri Luik, Maria Jufereva-Skuratovski, Imre Sooäär ja Mailis Reps.

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside