Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjon tegi täna otsuse esitada Riigikogu menetlusse eelnõud, millega moodustatakse Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee, Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni Parlamentaarse Assamblee, Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni Parlamentaarse Assamblee ning Euroopa Parlamentidevahelise Kosmosekonverentsi töös osalev Eesti delegatsioon.

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juhiks saab eelnõu kohaselt Johanna-Maria Lehtme, liikmeteks Aleksei Jevgrafov ja Eerik-Niiles Kross ning asendusliikmeteks Ants Frosch ja Hanah Lahe. Kõik delegatsiooni liikmed osalevad neli korda aastas koguneva ENPA täiskogu istungitel, delegatsiooni juht esindab Riigikogu istungitevahelisel ajal töötavas alalises komitees ning liikmed võtavad osa valdkonnakomiteede tööst.

Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni (NATO) Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juhiks saab eelnõu kohaselt Raimond Kaljulaid, liikmeteks Marko Mihkelson ja Urmas Reinsalu ning asendusliikmeteks Meelis Kiili, Reili Rand ja Jüri Ratas. Eesti delegatsiooni ülesanne on assamblee üritustel ja komisjonide töös osaledes kaitsta Eesti välispoliitilisi huve ning tagada NATOs Eesti julgeolekupoliitika seisukohtade kaitsmine ja kohustuste täitmine.

Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni kuuluvad eelnõu kohaselt delegatsiooni juhina Mati Raidma, liikmetena Heljo Pikhof ja Kersti Sarapuu ning asendusliikmetena Aivar Kokk, Eduard Odinets ja Kristo Enn Vaga. Delegatsioon osaleb Euroopa poliitika- ja julgeolekuküsimuste lahendamisega tegeleva assamblee istungjärkudel ning komiteede töös, võttes osa nii raportite koostamisest kui ka valimiste vaatlemisest.

Euroopa Parlamentidevahelise Kosmosekonverentsi (EISC) Eesti delegatsiooni juhiks saab eelnõu kohaselt Mario Kadastik ning liikmeteks Tõnis Lukas ja Toomas Uibo. Kosmosekonverents pakub Euroopa riikide parlamentidele võimalust vahetada infot, arutleda ja teha analüüse kosmosepoliitika valdkonnas.

Lisaks neile välisdelegatsioonidele on Riigikogu uues koosseisus plaanis moodustada ka Balti Assamblee Eesti delegatsioon. Selle eelnõu koostamisega jätkab väliskomisjon tööd järgmisel nädalal.

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside